Kunst, cultuur en erfgoed
De Egmonden kennen een lange en interessante geschiedenis. Een geschiedenis waarbij de samenwerking tussen de drie kernen – Egmond-Binnen, Egmond aan Zee en Egmond aan den Hoef – kenmerkend zijn geweest. Bovendien had iedere kern zijn eigen functie: het historische bestuurlijke centrum, het vissersdorp en het religieuze centrum.
Kijk je ogen uit...
Expositie Huys Egmont - Heimwee naar Egmond
In Huys Egmont komt het verleden tot leven: ontmoet de schilders en modellen van weleer via slimme AI-technologie. Ze vertellen je zelf het verhaal achter de schilderijen die hier ooit in de duinen zijn gemaakt. Bewonder levensechte reproducties én originele werken van George Hitchcock, Gari Melchers en hun tijdgenoten, sommige zijn nu voor het eerst ooit te zien voor publiek!
- Van 24 mei 2026 tot 31 dec. 2026
- Huys Egmont
Expositie | Balans
Galerie De Kapberg presenteert de expositie Balans, waarin het werk van drie kunstenaars samenkomt: Chris van Beem, Joke Konijn en Jurjen Ravenhorst. Sculptuur, schilderkunst en grafiek komen samen in een krachtige, veelzijdige tentoonstelling die uitnodigt tot reflectie en zelfontdekking.
- Van 24 mei 2026 tot 21 jun. 2026
- Galerie de Kapberg
- Gratis toegang
Van Akker tot Abdij
Wat gebeurt er als je steeds hetzelfde pad loopt — niet één keer, maar veertig keer? In Van Akker tot Abdij onderzoekt beeldend kunstenaar Anke Purmer hoe herhaling de blik verandert. Het project ontstond uit een persoonlijk besluit: in het jaar dat zij veertig was geworden, liep zij veertig keer dezelfde route, verspreid over één volledig levensjaar.
- Van 24 mei 2026 tot 31 mei 2026
- Huys Egmont